تاریخ: 10 مه 2013
دسته: آیلتس چیست؟

projecturf-app-iconآیلتس چیست؟

 

IELTS = International English Language Testing System
آیلتس آزمونی بین المللی است که مورد تایید بسیاری از مراکز علمی و دانشگاهها و همچنین یکی از مدارک لازم جهت اقدام به مهاجرت می باشد.
آزمون آیلتس از ۰ تا ۹ نمره دارد. معمولا نمرات بین ۶ تا ۷ برای هدف شما کافی است (قبل از اقدام برای مهاجرت یا پذیرش گرفتن از دانشگاه از نمره لازم مطمئن شوید). این آزمون نمره منفی ندارد، پس به تمامی سوالات پاسخ دهید.

انواع آزمون آیلتس؟

آزمون آیلتس دو نوع یا module دارد: Academic و General
آزمون آکادمیک برای کسانی است که قصد ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس و بالاتر را داشته باشند و آزمون جنرال به منظور مهاجرت انجام می شود.

قسمتهای آزمون آیلتس

 آزمون آیلتس ۴ بخش دارد:
اسپیکینگ: یک گفتگوی ۱۵ دقیقه ای به صورت رو در رو با ممتحن آزمون. معمولا آزمون اسپیکینگ در ایران چند روز تا یک هفته قبل یا بعد از آزمون انجام میشود.
لیسنینگ: گوش دادن به یک فایل صوتی (به مدت ۲۰ دقیقه و وارد کردن جوابها در پاسخ نامه به مدت ۱۰ دقیقه، کلا ۳۰ دقیقه). این بخش اولین قسمت آزمون است و باید به ۴۰ سوال پاسخ داده شود.
ریدینگ: پاسخ به سوالات ۳ متن که به تدریج مشکلتر می شوند. در مجموع یک ساعت و پاسخ به ۴۰ سوال. جوابها باید به طور همزمان در پاسخنامه وارد شوند وقت اضافه به این کار اختصاص داده نشده است.
رایتینگ: نوشتن یک نامه یا گزارش (۱۵۰ کلمه) و یک مقاله یا essayا(۲۵۰ کلمه)

تفاوتهای آزمون آکادمیک و جنرال

قسمت اسپیکینگ و لیسنینگ یکسان هستند.
ریدینگ در آزمون آکادمیک سنگینتر، با کلمات بیشتر و تخصصی تر است.
رایتینگ در آزمون جنرال نوشتن یک نامه و در آزمون آکادمیک نوشتن گزارش از یک جدول دیاگرام نمودار و … است. هر دو نوع آزمون، مقاله نویسی را شامل می شوند.